Štěňata

Plánovaný vrh "E"

Štěňata výmarského ohaře  2023

Podzim 2023

Předběžné rezervace již přijímáme.

Grey Velvet Weim Desiderius
Grey Velvet Weim Desiderius

Grey Velvet Weim Desiderius
Grey Velvet Weim Desiderius

Otec  budoucího vrhu

𝐃𝐨𝐯𝐨𝐥𝐭𝐞 𝐚𝐛𝐲𝐜𝐡 𝐯𝒂𝐦 𝐩𝐫𝐞𝐝𝐬𝐭𝐚𝐯𝐢𝐥𝐚 𝐤𝐫𝐲𝐜𝐢𝐡𝐨 𝐩𝐬𝐚 𝐩𝐫𝐨 𝐭𝐞𝐧𝐭𝐨 𝐫𝐨𝐤 𝐩𝐫𝐨 𝐧𝐚𝐬𝐢 𝐀𝐛𝐢

𝑫𝒐𝒖𝒇𝒆𝒋𝒎𝒆, 𝒛𝒆 𝒔𝒏𝒚 𝒔𝒆 𝒃𝒓𝒛𝒚 𝒑𝒓𝒐𝒎𝒆𝒏𝒊 𝒗𝒆 𝒔𝒌𝒖𝒕𝒆𝒄𝒏𝒐𝒔𝒕

 -------- 𝐒 𝐓 𝐎 𝐑 𝐌 --------

GREY VELVET WEIM DESIDERIUS (IT)

* 26.03.2020


Skus nůžkový, úplný

Bez bílých znaků

67 cm, 39 kg

 HD A/A, ED 0/0

 DCM : negative 25/05/ 2023) negativní

DOV (test na oční vady) :26/01/2023  negativní 

16/01/2023 DNA profiled & stored 

DM: N/N clear

 SD: N/N clear 

 HYM: N/N clear

HUU: N/N clear 

Sire: Rhett del Bosque di Lugh S: Silversmith Ethan AllenD: Silversmith Arnstadt Joyeux Esprit 

Dam: O.G Santa Claus Dasher S:Edmund von WalhallaD:Charlize Theron 

Ocenění  :

Maďarský Junior Champion

 Polský Junior Champion

 Champion  Lithuania 

Champion Polska

 Winner of Lithuania'2023 

Show Winner Vilnius' 2023 Grand

 Polský Champion Crufts Qualification'2024

BIG 2- 2x , BIG 4 -2x BOB -8x , BOS - 5x, Junior BOB- 5x CACIB - 7x , res. CACIB - 3xCAC - 15x, CAJC - 7x, Class winner - 6x, Excellent 1 - 21x , Excellent 3 - 1x, Very promising 1 - 2x , Best Minor Puppy 1x, Very promising 2 - 1x


STORM  nyní obstál v první pracovní (lovecké) zkoušce v I.ceně  94/100 bodů
A již má za sebou  v Polsku další loveckou zkoušku.
pracovní certifikát. 


Tato podstránka slouží k tomu, abych Vás informovala, jak u nás probíhá příprava a chov štěňat.

Mojí prioritou u každé krycí feny z naší chovatelské stanice bylo v první řadě zdraví a pracovní výsledky, což znamená vychovat ze štěněte pracovitou fenu s plným zdravím a vlohami k práci, jak na poli, v lese, tak i na vodě.  Krycího psa vybíráme pečlivě s předstihem rok až půl roku dopředu. Většinou jde o zahraniční krytí a naše kritéria jsou kvalitní rodokmen, zdraví a pracovní předpoklady. Štěňata od nás odcházejí jak do rodin k myslivcům, kde jsou pracovní vlohy předpokladem a hlavním požadavkem, tak i do rodin jako parťák na výlety a různé sporty.

Velmi proto dbáme na zdraví krycího psa v podobě genetických testů, vyšetření srdce (DCM), vyšetření očních vad a rentgeny kyčlí a kloubů.

Zároveň vybíráme krycí psy s klidnou povahou, kvalitním výcvikem, mysliveckou praxí a nejlépe i dokončenými loveckými zkouškami. V zahraničí nebývají všechna tato kritéria podmínkou k uchovnění psa, my ale přesto vybíráme jedince, kteří plně splňují všechny naše požadavky.

Dbáme tedy na udržení povahy, exteriéru i vloh tohoto plemene - výmarského ohaře.Naše chovné feny jsou lovecky upotřebitelné, všestranné, mají nadstandartní zdravotní vyšetření .

Bereme je jako plnohodnotné členy naší rodiny. 


Cena štěněte se vždy odvíjí od všech těchto kritérií.

Zahraniční krytí je zpravidla jednou tak nákladnější, než krytí zde v Čechách, přináší nám ovšem možnost většího výběru a pestřejšího rodokmenu do dalších generací. I tak se ale vždy snažíme cenu štěněte přizpůsobit co nejvíce českým podmínkám.


Štěňátka jsou u nás vychovávána v domácím prostředí. Prvních 14 dní jsou v tiché klidné místnosti v prostorné porodní bedně s infra lampou, kde jsou pod neustálým dohledem a prvních 14 dnů s nimi trávím celý den i noc.

Po 14 dnech života štěňátek je první odčervení. A po 14 dalších dnech odčervení druhé, než štěňata odcházejí mají poslední třetí odčervení.

V ukončených třech týdnech začínáme s příkrmy v podobě kaše ze speciálniho štěněcího mléka, postupně přidáváme piškoty, tvaroh, jogurty. V dalším týdnu začneme podávat kaši z namočených granulí a zkoušíme mleté maso, aby štěňátka byla zvyklá na vše.

Používáme savé podložky, na kterých se velmi rychle štěňátka učí vykonávat potřebu.

Porodní bednu uklízím nejméně 3x za den, nebo dle potřeby.  Štěňátka si hoví na příjemných protiskluzových podložkách/dekách zvaných  vetbet .

Po 28 dnech provádíme druhé odčervení.

V 6 týdnech věku nás navštěvuje veterinářka, která zkontroluje všechna štěňata, naočkuje, očipuje, zkontroluje mléčný chrup, slechy , u psů, jestli jsou již sestouplá varlata . Vystavuje euro pas.


Kolem 5-6 týdne vyjíždíme se štěňátky ven. Socializace a poznávání nových vjemů je pro ně velmi důležitá.

Samozřejmě záleží na daném ročním  období, nebo aktuálním počasí atd. u daného vrhu.


Návštěvy štěňat

Jsem velice ráda za osobní kontakt s novými potencionálními majiteli již před narozením štěňat. Seznámení se s naší smečkou, prohlédnutí si prostředí, ve kterém fena vyrůstá a porodí svá štěňata. Většinou je vše již připraveno.
Není problém s námi absolovovat nějakou výstavu, pokuď má zájemce chuť se vydat touto cestou. Možnost je podívat se též na lovecký výcvik.
Vždy mě těší tento zájem a nikdy novým majitelům toto neodmítám, spíše to vítám s otevřenou náručí.

Další návštěva potencionálních majitelů bývá zhruba ve 14 dnech po narození štěňat a bývá to většinou o podepsání rezervační smlouvy se složením rezervačního poplatku. Od 4týdne po porodu, je pak na nových majitelích, jestli chtějí navštívit a pomazlit své štěně. Toto se může konat v týdenních cyklusech dle domluvy, až do finálního odchodu k novým páníčkům. Jak říkám, je to nejlepší socializace.Pořízení svého prvního štěněte 

I já jednou začínala a jelikož jsem neměla rodinný dům a bydlela jsem v Praze v bytě a nebyla jsem myslivec, tak mi první pokus o koupi štěňěte nevyšel. Proto vím, že člověk míní a život mění. A většinou tam, kde si myslíte, že vše bude ok, je vše naopak. Nedělám tedy rozdíly u nových potenciálních majitelů, z jakého důvodu si štěně pořizují.

Doufám, že štěně zůstane od začátku do konce u jedněch majitelů a že bude šťastné a milované. 

O to víc mě potěší, když se vydáte i na cestu loveckou, jako třeba náši odchovánci :

Chci dát všem šanci na štěně, stejně jako mě dal kdysi pan chovatel mé první   

CASSIE Z DOBRONICKÝCH LESŮ

Za to mu velice děkuji. Cassinka je  skvělá fena s výborným nosem, chutí pracovat a být věrná svému pánu, její láska a oddanost je pro mě nejvíc.


Článek, který stojí za to si přečíst, pokuď je vaše první otázka  týkající se ceny štěněte.

Máte jakýkoliv dotaz, týkající se naší chovatelské stanice, nebo štěňátka, rezervace na nadcházející vrh, výcviku, výstavy, neváhejte nás kontaktovat.